Wady vs zalety – toner zamienny

Toner zamienny Lexmark stanowi integralną część drukarki tej samej firmy, bez której nie mogłaby skutecznie działać. Nawet najlepiej stworzona drukarka wraz z zastosowaniem najnowszych nowinek technologicznych nie jest w stanie działać bez tonera. To on zapewnia wysoką jakość wydruku wraz z drukarką zapełniając błyskawicznie puste kartki papieru. Toner zamienny Lexmark jest bardzo często wybierany, lecz posiada kilka swoich mankamentów…

 

Wady vs zalety – toner zamienny

Toner zamienny Lexmark zdecydowanie kusi swoją atrakcyjną ceną. Jest z reguły o ponad połowę niższa niż cena tonera w formie oryginalnej. Niestety w dzisiejszych czasach bardzo często płaci się za etykietę firmową. Jednak oryginalny produkt niesie również za sobą jakość wydruku czy też większy stopień bezpieczeństwa. Na co uważać przy zakupie tonera zamiennego?

Sprawdź: Tonery zamienne Lexmark

-Bezpieczeństwo i gwarancja; toner zamienny pochodzący z niesprawdzonej źródła lubi być przyczyną wielu kłopotów Mowa tutaj o niczym innym jak o uszkodzeniu obudowy kasetki i wylaniu się wnętrza tonera w trakcie wydrukowania. Jest to na tyle lepka substancja, że potrafi uszkodzić całe wnętrze drukarki, której naprawa niekiedy przekracza jej koszt. Oznacza to konieczność zakupu nowej drukarki i wyrzucenia starszej wersji. W takim przypadku niestety nie można liczyć na gwarancję i pomoc z zewnątrz.

-Jakość wydruku; toner zamienny mimo najszczerszych starań nie będzie oferował tak wyraźnego, mocnego i ostrego wydruku jak toner oryginalny. Oczywiście dla normalnego użytkownika korzystającego z drukarki raz na jakiś czas toner zamienny będzie zupełnie wystarczający. Lecz poważne firmy i korporacje nie mogą sobie pozwolić na takie niedociągnięcia przez co muszą decydować się na zakup oryginalnych wersji. Poza tym ich sprzęty są niesamowicie drogie, więc muszą na nie uważać.

-Wydajność; to szerokie pojęcie – są tonery zamienne, które oferują bardzo przyzwoite wartości wydajności określane w liczbie wydrukowanych stron dokumentu. Jednak niektóre wersje tonerów wołają o pomstę do nieba oferując naprawdę małe ilości – po 1000 kartek. W perspektywie oryginalnych oferujących nawet 15 000 wydrukowanych kartek papieru to przepaść.

 

Podsumowanie

Z pewnością zakup tonera zamiennego Xerox jest bardzo kuszącym wyjściem, które może okazać się idealne dla osób, które nie chcą przepłacać zbyt dużej ilości pieniędzy. Jednak i tak należy dokładnie prześledzić jego kompatybilność oraz parametry aby nie kupić kota w worku.