Stres największym wrogiem człowieka

Niestety w dzisiejszych czasach wysoki poziom hormonów stresowych – głównie kortyzolu stanowi nie lada problem. Jest to związane z narastającą presją społeczeństwa i ciągłym ,,wyścigiem szczurów” przez co organizm człowieka jest poddawany wielu próbom w wyniku, których często cierpi. Warto jest w takich sytuacjach zadbać o siebie i kondycje swojego ciała wspomagając je z zewnątrz. Na rynku farmaceutycznym istnieje wiele środków, które nie są inwazyjne, a mogą pomóc w takiej sytuacji. Bardzo dobrym przykładem takich substancji są adaptogeny.

Sprawdź: Ashwagandha – WXN

Co to są adaptogeny?

Adaptogeny to substancje pochodzenia roślinnego dzięki którym w naturalny sposób korzystając z sił przyrody można poprawić kondycję swojego organizmu, wytrzymałość na stres i odporność na wyzwania codziennych dni. Niestety wiele ludzi nadal wierzy w bajki o znachorstwie, które może doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ta sytuacja nie ma nic wspólnego z adaptogenami, które są bardzo dobrze przebadanymi preparatami.

Adaptogeny są nietoksyczne. Ich główną funkcją jest obniżanie stresu poprzez działanie na kortyzol, a także łatwiejsze przystosowywanie się do zmieniających i być może trudnych warunków środowiska. Jednak nie każda roślina jest adaptogenem. Musi do tego spełnić kilka warunków takich jak:

– Brak jakiejkolwiek toksyczności i uzależnień fizycznych czy psychicznych

– Naturalna odpowiedź na stres – bez czerpania z resztek zasobów energii w celu zwalczenia problemów. To bardzo wyraźna granica, która odgradza adaptogeny od innych, często nielegalnych środków odurzających jak kokaina.

– Przywrócenie homeostazy – jest to naturalna równowaga organizmu opierająca się na wewnętrznej harmonii. Adaptogeny mają za zadanie przywrócić do tego stanu rozchwiane wnętrze człowieka.

Podsumowanie

Prawda jest taka, że już od wieków adaptogeny były wśród ludzkości. Od dawien dawna ludzie wykorzystywali rośliny w takich celach, lecz wtedy jeszcze nie miało to takiej nazwy i nie było upakowane w kapsułki dostępne od ręki w każdej aptece.