Stosowanie taśm ostrzegawczych

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się taśmy ostrzegawcze. Przede wszystkim stanowią one doskonałe zabezpieczenie podczas robót drogowych, a do tego są niezwykle tanie w eksploatacji. Są wykorzystywane przede wszystkim w miejscach, gdzie niezbędne jest wyodrębnienie pewnego obszaru lub przestrzeni. Ich główna funkcja to ostrzegawcza, dlatego są naprawdę ważne. W niektórych przypadkach można je nawet zastosować jako oznaczenia podłogowe.

 

Z reguły jednak umieszcza się je na elementach konstrukcyjnych oraz poszczególnych elementach urządzeń. Taśmy ostrzegawcze stosowane są nawet do wyznaczania szlaków oraz ciągów komunikacyjnych w magazynach. Dzięki temu panuje większe bezpieczeństwo i istnieje mniejsze ryzyko wypadku. Należy jednak mieć na uwadze, że taśmy ostrzegawcze to nie wszystko, ponieważ wykorzystywane są jeszcze taśmy ostrzegawczo-lokalizacyjne, markery oraz słupki oznaczeniowo-pomiarowe. Wszystkie te elementy wchodzą w skład infrastruktury podziemnej, która jest niezwykle skomplikowana. Dlatego zawsze wato korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych fachowców, którzy cieszą się dobrą opinią. Kluczowa jest dokładna znajomość taśm, ponieważ fachowiec powinien wiedzieć jak je idealnie rozłożyć. Taśmy w kolorze zielonym, brązowym oraz niebieskim wykorzystywane są w przypadku wodociągów oraz kanalizacji.

Zobacz: Taśma ostrzegawcza PTS Rabka

Największą popularnością cieszą się oczywiście taśmy koloru żółto-czarnego, ponieważ pełnią ważną rolę w przepisach BHP. Czasami trzeba oznaczyć teren, żeby niepowołane osoby nie wchodziły na daną przestrzeń i właśnie do tego stosowane są taśmy ostrzegawcze. Mniejsze obszary, takie jak studzienki kanalizacyjne oraz głębokie wykopy również mogą być oznaczone przy pomocy taśm ostrzegawczych. Zawsze należy pamiętać, żeby dokładnie zabezpieczać takie tereny, ponieważ mogą być niebezpieczne dla przypadkowych ludzi. Taśmy w kolorze żółto-czarnym są wykorzystywane przy wejściach do windy oraz na niskich stopniach. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego warto stosować taśmy ostrzegawcze.