Skąd czerpać inspiracje na aranżacje wnętrz?

Stworzenie wymarzonego wnętrza to rzadko łatwe zadanie. Często bowiem brak nam jednego konkretnego pomysłu czy określonego stylu, który chcielibyśmy urzeczywistnić. Możemy mieć dość mgliste przeczucie, jak wszystko powinno wyglądać, jednak to wciąż za mało, by udało nam się stworzyć wnętrze, które będzie przemyślane i w pełni spełni nasze oczekiwania. W tym miejscu potrzeba inspiracji.

Inspiracje – dlaczego są tak ważne

Konieczność zainspirowania się np. innymi projektami wnętrz jest szczególnie istotna, gdy sami decydujemy się na kreowanie wyglądu naszego domu czy mieszkania. Wtedy bowiem nie możemy liczyć na radę fachowca, który może nas nieco naprowadzić na rozwiązania wprost idealne dla nas. Jednakże również w sytuacji, gdy współpracujemy z architektem dobre źródło inspiracji nie zawadzi – dzięki temu łatwiej przedstawić swoje preferencje odnośnie wystroju.

Inspiracje – gdzie ich szukać?

W poszukiwaniu inspiracji warto przejrzeć różnego rodzaju katalogi wnętrzarskie i czasopisma branżowe. To tam spośród najnowszych trendów mamy szansę wybrać aranżacje, które są nam najbliższe pod względem estetycznym. Zainspirować się można również w sklepach z wyposażeniem wnętrz – często wystarczy jeden czy dwa elementy, które pozwolą nam określić charakter całego planowanego wystroju.

Nieprzebranym źródłem inspiracji jest ponadto internet. Możemy tutaj znaleźć wiele projektów różnych architektów wnętrz czy też strony i blogi projektantów. To niezwykle przydatne miejsca, gdyż możemy podpatrzyć tam pomysły na odpowiednie zestawienie kolorów czy funkcjonalne rozmieszczenie mebli. Warto przy tym pamiętać, że to projekty profesjonalistów, którzy znają się na swoim fachu, a zatem mogą być szczególnie przydatne.

Inspirację mogą także stanowić internetowe sklepy meblowe. Producenci z reguły starają się przedstawić swój towar w jak najkorzystniejszy sposób, stąd też często decydują się na pokazanie proponowanej aranżacji z ich meblami w roli głównej. Może to być nad wyraz pomocne, gdy wiemy, jakie meble chcielibyśmy kupić, a nie mamy pomysłu na wystrój reszty pomieszczenia.

Cennym źródłem inspiracji w przypadku aranżacji wnętrz są katalogi wnętrzarskie czy strony internetowe architektów wnętrz. Nie można jednak zapominać, że inspiracją może być właściwie wszystko. Może nam się spodobać np. oryginalna lampa w jakimś sklepie czy stolik do kawy u naszych znajomych i już mamy pomysł na urządzenie naszego własnego domu czy mieszkania. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte.

Skąd czerpać inspiracje na aranżacje wnętrz?
Oceń ten post