Ściany w mieszkaniu

Ściany można udekorować na wiele sposobów, natomiast jednym z bardziej popularnych pomysłów jest zastosowanie fototapety. Fototapeta to świetna alternatywa dla jednolitego koloru ścian. Zdjęcie czy wzór wydrukowany na fototapecie stworzy ciekawy klimat w mieszkaniu. Podczas wybierania fototapety warto zastanowić się nad kolorystyką pomieszczenia, w którym tapeta ma zostać umieszczona. Najczęściej wybieranym i w zasadzie najlepszym do tego miejscem jest salon, a w zasadzie ściana za kanapą. Nie jest to jednak regułą, fototapeta może zostać wykorzystana w aranżacji przedpokoju, sypialni czy nawet łazienki.

Fototapeta w kuchni

Fototapeta może zostać umieszczona w kuchni pomiędzy szafkami kuchennymi, jednakże jest to miejsce szczególnie narażone na zabrudzenia i uszkodzenia ścian dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w kuchni będzie szkło z nadrukiem. Takie szkło jest łatwe w utrzymaniu czystości, można je łatwo przetrzeć ściereczką, ładnie wygląda i zachowa swój wygląd na długo. Niestety szkło z nadrukiem nie jest opcją tanią, dlatego też równie dobrze można w kuchni zastosować samoprzylepną fototapetę o śliskiej powierzchni, którą będzie można łatwo przetrzeć i zmyć z niej brud, tłuszcz i kurz.

Alternatywy dla fototapety

Kamień na ścianach bądź płytki imitujące kamień to ciekawe rozwiązanie w mieszkaniach utrzymanych w stylu skandynawskim bądź loftowym. Cegły w tradycyjnym, pomarańczowym kolorze lub bielone białą farbą sprawią, że mieszkanie nabierze ciekawego charakteru, a ściana nie będzie nudna i zwyczajnie biała. Cegły na ścianie nie są jednak elementem dekoracyjnym, który każdemu przypadnie do gustu. Innym interesującym pomysłem są ściany pomalowane specjalną farbą imitującą beton. Beton na ścianie sprawia wrażenie, że mieszkanie nie jest wykończone, ale odpowiednio zaaranżowane pomieszczenie z wykorzystaniem farby betonowej będzie ciekawe i niecodzienne.

Sztuczna trawa w mieszkaniu

W nowoczesnych projektach aranżacji wnętrz bardzo interesującym trendem staje się wykorzystanie sztucznej trawy na ścianach. Pokrycie jednej ściany w całości bądź w małej części w drewnianej ramie, nada świeżości i kolorów każdemu mieszkaniu. Ściana pokryta trawą jest łatwa w utrzymaniu czystości, można śmiało ściągnąć z niej kurze przy pomocy odkurzacza czy przecierając po niej ściereczką. Ponadto dzięki takiemu zabiegowi domownicy przez cały rok mogą czuć się jak by znajdowali się na świeżym powietrzu. Sztuczna trawa na ścianie będzie świetnie współgrała z białymi meblami czy podłogą obitą w całości zielonym dywanem shaggy.

Ściany w mieszkaniu
5 (100%) 1 vote