Rośliny w mieszkaniu

Zielony kolor nie tylko uspokaja ale również nadaje świeżości każdemu pomieszczeniu. Oczywiście, jeżeli ten kolor nie jest wykorzystany we wnętrzu, to można w mieszkaniu zastosować pewne elementy, które z całą pewnością uprzyjemnią przebywanie w mieszkaniu i sprawią, że będzie ładne. Mowa tutaj o roślinach doniczkowych, które nie tylko tchną w mieszkanie życie, ale będą wspaniałym elementem dekoracyjnym.

Jakie rośliny do mieszkania

Rośliny doniczkowe będą wspaniałą inwestycją, pozwolą na długie cieszenie się z wyglądu wybranych do mieszkania roślin, oraz zaoszczędzą pieniądze i czas, ponieważ rośliny doniczkowe mogą przeżyć w mieszkaniu czy domu nawet kilka lat. Paprotki czy kaktusy to jedne z najczęściej wybieranych do mieszkań roślin. Kaktusy mają nie tylko ciekawy wygląd ale również przeżyją długi czas bez podlewania i pielęgnacji przez co nie są bardzo wymagające i nadają się do mieszkań i domów zabieganych osób. Ponadto różne kształty i kolory będą wspaniale się prezentować przy odpowiedniej doniczce czy pojemniku w którym ów kaktusy będą się znajdować. Paprotki mają zazwyczaj drobne listki umieszczone na długiej łodydze przez co prezentują się zjawiskowo w praktycznie każdym pomieszczenu. Są równie łatwe w utrzymaniu co kaktusy,chociaż potrzebują nieco więcej wody i w znacznie częstszych odstępach czasowych. Ostatnim hitem są zdecydowanie sukulenty, które są roślinami odrobinę podobnymi do kaktusów, jednakże ich wygląd i właściwości nieco je od kaktusów wyróżniają. Sukulenty są najczęściej wykorzystywane w ogródkach jako rośliny do obsadzenia skalniaków, jednakże ich ciekawe kształty listków i łodyg sprawiają, że w odpowiednim pojemniku będą prezentować się fantastycznie. Jakie doniczki wybierać? Najlepsze będą szklane kule czy szerokie i niskie wazony. Dodatkowo ziemia w połączeniu z drobnymi kamyczkami, którymi zostaną obsypane sukulenty, nadadzą takiej dekoracji wspaniałego charakteru.

Wszystkie kolory tęczy

Oczywiście rośliny w mieszkaniu nie musza być tylko doniczkowe i tylko zielone. Świeże, cięte kwiaty jak róże czy tulipany stworzą nastrój i romantyczny klimat.Każda kobieta lubi być obdarowywana kwiatami ale jeżeli nie jest to może sama zakupić bukiet świeżych kwiatów by mieszkanie nabrało kolorów. Niestety, częsta wymiana świeżych kwiatów jest bardzo kosztowna, ale istnieją na rynku ciekawe alternatywy jak na przykład poddane zabiegowi liofilizacji żywe róże, które po takim zabiegu mogą przeżyć do 2 lat w stanie takim samym, w jakim zostały ścięte i poddane wspomnianemu zabiegowi. Takie róże mogą swobodnie stać w kartonowym, eleganckim pudełku i cieszyć oczy przez długi, długi czas.

Rośliny w mieszkaniu
5 (100%) 1 vote