Jakie rośliny do świeżo wykończonego salonu?

Salon to miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną, relaksujemy się czy też przyjmujemy gości. Nie dziwi zatem, że chcemy, aby pięknie wyglądał. Jest to bowiem prawdopodobnie najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu, w którym zarówno my, jak i nasi goście powinniśmy czuć się komfortowo. Dlatego też ważny jest nie tylko odpowiedni wystrój, ale również atmosfera.

Jak urozmaicić wnętrze? Rośliny

Różnego rodzaju rośliny czy też po prostu kwiaty wnoszą do wnętrz nieco życia, pozwalają poczuć się bliżej natury. Co ważne nie można im także odmówić walorów estetycznych. Świeże kwiaty w wazonie sprawiają, że od razu wnętrze sprawia wrażenie bardziej zadbanego i przytulnego – w końcu ktoś przykłada tu wagę do takiej drobnostki, jak świeże kwiaty.

Dobrym pomysłem są także kwiaty doniczkowe. Nie każdy ma wprawdzie tzw. rękę do kwiatów, jednakże powszechnie dostępne są niezbyt wymagające odmiany roślin. Poza tym rośliny doniczkowe korzystnie wpływają na jakość powietrza w mieszkaniu. Jednak w przypadku salonu bardzo istotny jest także ich wygląd. Obecnie istnieje duży wybór efektownych roślin doniczkowych w sam raz do salonu.

Kwiaty do salonu – jakie odmiany warto wybrać?

Do salonu pasują z reguły kwiaty, które lubią dużo światła – choć istotne jest tu, na którą stronę wychodzą okna. Jednakże salon jest z reguły dość przestronnym pomieszczeniem, a zatem można pozwolić sobie na umieszczenie tutaj kilku kwietników z różnymi roślinami. W przypadku kwietników warto rozważyć odmiany takie jak paprocie, geranium czy bluszcze.

Jeśli natomiast interesują nas rośliny bardziej pokaźnych rozmiarów, możemy zdecydować się na fikus benjamina lub palmę królewską czy koralową. Dzięki swemu egzotycznemu wyglądowi zwłaszcza palmy pozwolą nam poczuć się we własnym mieszkaniu jak na plaży w tropikach. Wielu osobom przypadnie do gustu także niezwykle elegancki skrzydłokwiat. Ciekawym rozwiązaniem może być też róża chińska czy drzewko cytrusowe.

Kwiaty zdecydowanie dodają wnętrzom uroku niezależnie od tego, czy są one nowoczesne, czy też klasyczne. Zwłaszcza salon jest miejscem, gdzie rośliny doniczkowe mogą zaprezentować się w pełnej krasie. Możemy wybrać kilka mniejszych roślin lub też jedną czy dwie dość duże, które swoim pięknym wyglądem będą przyciągać wzrok – nie brak tutaj różnorodnych rozwiązań odpowiednich dla każdego.

Jakie rośliny do świeżo wykończonego salonu?
Oceń ten post