Projektant- na co zwracać uwagę przy wyborze

Aranżacja wnętrz to bardzo wdzięczne i ciekawe zajęcie, ale brak odpowiedniego zmysłu może sprawić, że dom czy mieszkanie zostaną nieumiejętnie potraktowane i zamiast zachwycać, będą drażniły oczy domowników. Aby czerpać przyjemność z przebywania we własnych czterech kątach, należy zadbać o to, by wynajęty specjalista faktycznie wiedział co robi i znał się na rzeczy. Jeżeli projektant nie chce poznać właścicieli, nie dopytuje co lubią i jak wyobrażają sobie wnętrze swojego mieszkania, już wtedy powinna zapalić się czerwona lampka, bowiem możliwe, że zaproponowany projekt wcale nie przypadnie właścicielowi do gustu.

Jeżeli jednak jednak wybór projektanta był trafny i nie tylko interesuje się osobistymi preferencjami nabywcy usług, ale też jego pomysły w znacznym stopniu pokrywają się z preferencjami zleceniodawcy, wtedy warto nadzorować projekt i realizację, ale można w pewnym stopniu bardziej otwarcie zaufać projektantowi, tak aby nie czuł się skrępowany i by stworzył w mieszkaniu miejsce odpoczynku i relaksu w najlepszy możliwy sposób. Oczywiście wizję projektanta i naszą własną należy zawsze zestawić z możliwościami finansowymi. Bez pieniędzy niestety pewne elementy mogą być niemożliwe. Co ciekawe projektanci czy dekoratorzy wnętrz bardzo często mają wiele zniżek, dzięki którym niektóre elementy wykończenia wnętrz czy elementy dekoracyjne będą nieco tańsze.

Czy ingerować w pracę projektanta?

Nadzorowanie jest bardzo ważne i oczywiście, każdy kto wynajmuje projektanta wnętrz jednocześnie płaci za tą usługę i ma możliwość, a wręcz obowiązek by wyrazić swoją aprobatę bądź też nie, w przypadku gdy coś nie idzie po naszej myśli. Każdy ma prawo do błędu i chęci przeforsowania pewnych elementów, które dla tej konkretnej osoby będą najwłaściwsze ale to właściciel będzie mieszkał w zaaranżowanym domu lub mieszkaniu i to on w kwestii wystroju powinien zawsze mieć ostatnie słowo.

Projektowanie na własną rękę

Każdy, kto ma choć trochę zmysłu artystycznego i jest ciekawy świata oraz lubi inspirować się pracą innych, może sam stworzyć projekt własnego mieszkania czy domu. Projektowanie czy dekorowanie domu nie jest wcale takie trudne, jak się wydaje. Co więcej, może być ciekawym doświadczeniem i przynieść dużo satysfakcji kiedy mieszkanie czy dom będą w całości wykończone. Podczas samodzielnego projektowania mieszkania warto obrać sobie stylistykę, której będziemy trzymać się przez cały czas. Różne style wystroju wnętrz charakteryzują się określonymi elementami i umiejętne ich zestawienie może dać pożądany i satysfakcjonujący efekt.

Projektant- na co zwracać uwagę przy wyborze
Oceń ten post