Płytki w mieszkaniu

Płytki to łatwy w utrzymaniu porządku element wykończenia wnętrz. Dodatkowo płytki mogą być również świetnym elementem dekoracyjnym. Obecnie płytki nie są wykorzystywane tylko w łazienkach ale z powodzeniem mogą pokrywać wszystkie powierzchnie płaskie a przy tym wyglądać elegancko i z klasą.

Zalety i wady

Zdecydowanie największą zaleta płytek jest to, że są trwałe i łatwe w czyszczeniu. Oczywiście wszystko zależy od tego czy płytki są matowe, błyszczące, całkowicie gładkie czy chropowate. Gładkie płytki można łatwo zetrzeć ale jeżeli są błyszczące, wręcz mają szklaną powierzchnię, to wszystkie zacieki i smugi będą łatwo widoczne a wyczyszczenie ich, cięższe i bardziej wymagające. Płytki chropowate, przypominające beton w odcieniach grafitu czy czerni będą łatwiejsze w utrzymaniu, ale przez kolor i fakturę, brud będzie słabo widoczny co może rozleniwiać i sprawiać, że płytki wydadzą się czyste, choć w rzeczywistości takie nie będą. Zdecydowaną wadą płytek w mieszkaniu jest to, że są chłodne i i nawet gdy w mieszkaniu jest ciepło, płytki nie nagrzewają się, nie są przytulne i nieprzyjemnie chodzi się po nich na boso. Istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym płytki mogą stać się bardziej użyteczne na przykład w salonie, a mianowicie ogrzewanie podłogowe. Taka instalacja sprawi, że płytki będą ciepłe w dotyku co poprawi komfort ich użytkowania. Ogrzewanie podłogowe bardzo często wykorzystuje się w łazienkach, bo przez ciepło bijące z płytek, rozchlapana na nich woda szybko wyparuje.

Płytki dekoracyjne

Nowoczesne mieszkanie powinno być przede wszystkim funkcjonalne ale również gustowne. Ciekawym elementem dekoracyjnym będą z całą pewnością płytki dekoracyjne, które można umieścić nie tylko w łazience, ale również w salonie czy sypialni. Wszystko zależy od projektu, bo jeżeli płytek w pomieszczeniu będzie za dużo, to niestety mieszkanie będzie sprawiało wrażenie jednej, wielkiej łazienki, a tego byśmy nie chcieli. Płytki 3D najlepiej prezentują się gdy są ułożone w formie pionowego pasa wzdłuż ściany, bądź cała jedna ściana zostanie takimi płytkami obłożona, na przykład za kanapą czy łóżkiem. Trendy ostatnich miesięcy pokazują, że geometryczne wzory i wypukłości są idealne do nowocześnie urządzonych mieszkań. Co więcej, jeden przykuwający wzrok detal w formie płytek 3D na ścianach będzie wystarczającym elementem dekoracyjnym w domu i mieszkaniu. Płytki 3D, które od dłuższego czasu królują w projektach domów czy mieszkań, to płytki imitujące kamień lub cegłę. Taka dekoracja wspaniale sprawdzi się nie tylko wewnątrz mieszkania, ale również na zewnątrz domu jako element elewacji.

Płytki w mieszkaniu
5 (100%) 1 vote