Otwarte przestrzenie w mieszkaniu- czy warto

Niezależne, zamknięte pomieszczenia mają swoje plusy i minusy, podobnie jak przestrzenie otwarte, w których kilka pomieszczeń znajduje się w jednym dużym. W Polsce w większości dominują mieszkania i domy z wydzieloną łazienką, częścią sypialną, kuchnią czy salonem, jednakże moda na industrialne przestrzenie pofabryczne sprawiła, że wiele osób rozglądających się za mieszkaniem dla siebie, marzy o pomieszczeniach otwartych, przestronnych, w których dużo się dzieje i dają one duże pole do popisu jeżeli chodzi o aranżację wnętrz.

Mieszkanie otwarte na świat

Nowoczesne apartamenty są coraz częściej tworzone właśnie jako pomieszczenia w których kuchnia, jadalnia i salon są w jednym pomieszczeniu, a konkretne strefy użytkowe są wydzielone ciekawymi elementami drewnianymi, metalowymi, szkłem czy plastikiem. Bardzo interesującym trendem są również sypialnie z prysznicem ale nie za zamkniętymi drzwiami, tylko w sypialni przed lub za łóżkiem. Taki prysznic utrzymany w kolorystyce sypialni, wydzielony od części sypialnej jedynie szklanymi, całkowicie przeźroczystymi ścianami to zdecydowanie bardzo romantyczny element w całym mieszkaniu, który może podkręcić atmosferę w sypialni wśród nie jednej z par. Innym rozwiązaniem, które łączy w sobie część sypialną i miejsce do relaksu jest wydzielona przestrzeń na wannę w sypialni. Taka wanna będzie wyglądać interesująco, gdy zostanie wbudowana w podłogę, ale równie ciekawie będzie się prezentować, i co więcej będzie bardzo wygodna, kiedy zostanie umieszczona w rogu pomieszczenia z wejściem po schodkach. Na schodkach można umieścić świece czy suszone kwiaty, które będą ciekawą dekoracją i uprzyjemnią czas spędzony w wannie i poza nią.

Kuchnia otwarta na salon

Nie każdy może sobie pozwolić na to, by umieścić wannę czy prysznic w sypialni, jednakże kuchnia otwarta na salon to bardzo częsty trend i wygodne rozwiązanie dla nieco mniejszych mieszkań. Mieszkanie optycznie wyda nam się większe i będzie łatwiejsze do zagospodarowania, jeżeli zamiast małej kuchni i małego salonu, będziemy mieć duże i wielofunkcyjne pomieszczenie, w którym można śmiało przyjąć gości. Ponadto przygotowując jedzenie domownicy nie muszą opuszczać imprezy kosztem przygotowania jedzenia, bo w otwartej na salon kuchni będzie można bawić się razem z gośćmi i przygotowywać posiłek w tym samym czasie. Decydując o tym, jak finalnie ma wyglądać nasze mieszkanie, to warto przemyśleć to czy na niektóre elementy, które chcielibyśmy umieścić, mamy miejsce. Jeżeli miejsca jest mało, to warto zastanowić się jak takie miejsce wygospodarować by mieszkanie było wygodne i przestronne.

Otwarte przestrzenie w mieszkaniu- czy warto
5 (100%) 1 vote