Nowoczesne szuflady na miarę przyszłości

Szuflady pozwalają na przechowywanie cennych przedmiotów w swoim wnętrzu chroniąc je przed szkodliwymi warunkami panującymi na zewnątrz, które mogłyby je zniszczyć, bądź zepsuć. Ważne jest, aby konstrukcja szuflady podczas zamykania i otwierania się za pośrednictwem prowadnic była stabilna i zwarta. Można to osiągnąć stosując prowadnice meblowe najwyższej jakości producentów do których z pewnością należy firma Furnica. Projektuje ona swoje prowadnice dodając do nich nowe technologiczne aspekty, które zachwycają funkcjonalnością. Warto zagłębić się w te dodatki przed wyborem dla siebie odpowiedniej prowadnicy.

 

Samodomyk – pomoc na każdym pchnięciu

Samodomykające się prowadnice zaskakują funkcjonalnością każdego ich użytkownika. Normalnie wszyscy przyzwyczajeni są do normalnego, powolnego procesu dokładnego zamykania szuflady aż do końca jej drogi. Ostatnia prosta jest najgorsza – aby zbyt mocno nie uderzyć o tylną część zabudowy szuflady i nie spowodować zniszczenia niejednokrotnie cennych i delikatnych przedmiotów jakie szuflada przetrzymuje. Samodomyk sprawi, że wystarczy tylko lekko popchnąć szufladę na początku jej drogi, a prowadnica zrobi resztę sama! Domknie ona szufladę do końca z gracją i spokojem zapewniając nie tylko wygodę, niewielką oszczędność czasu, ale także ochronę przedmiotów wewnątrz szuflady.

Samodomyk to jednak nie jedyny dodatek technologiczny jaki można spotkać w prowadnicach firmy Furnica. Istnieje również kilka ciekawych dodatkowych funkcjonalnych nowinek, które również zasługują na chwilę uwagi. Zdecydowanie należy do nich dolny montaż – ciekawe wyjście z sytuacji w której prowadnica mogłaby zepsuć harmonijne otoczenie, nad którym wielu projektantów mogło pracować dniami i nocami. Przykładowo – srebrna rama wystająca z boku otwieranej prowadnicy przy całym drewnianym, bądź grafitowym otoczeniu może zepsuć efekt. Z pomocą przychodzi dolny montaż – prowadnica będzie znajdować się pod szufladą i zupełnie niedostrzeżona wykonywać swoje codzienne funkcje. To bardzo cenione wyjście przez osoby, u których liczy się każdy detal.

Opcja push to open jest również ciekawa – wystarczy tylko pchnąć powierzchnię szuflady aby sama dokończyła drogę i delikatnie się zamknęła. Bardzo wygodne wyjście, które umożliwia zapomnienie o klamkach.

 

Podsumowanie

Prowadnice meblowe to elementy bardzo ciekawe i przed ich wyborem należy dokładnie przeanalizować ich budowę, charakterystykę i dodatkowe funkcje aby być w pełni zadowolonym z zakupu przez długi czas.

Posted in: Dom