Niekonwencjonalne zestawy wypoczynkowe na balkon

Balkon to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu, szczególnie wiosną i latem. Nie jest prawdą, że tylko duży balkon można zaaranżować. Nawet niewielką przestrzeń, oczywiście przy odrobinie pomysłu i wyobraźni, można zagospodarować tak, by znaleźć miejsce na umieszczenie wygodnego siedziska czy na powieszenie doniczki z kwiatami. Oczywiście im balkon większy, tym mamy większe możliwości. Na większym balkonie można zaaranżować wspaniałą strefę relaksu i miejsce do spotkań ze znajomymi. Ponadto, umieszczając na balkonie rośliny zielone, uzyskamy ogród, którego jest często brak osobom mieszkającym w blokach. Taki ogród będzie wystarczający a do tego nie będzie wymagał od nas dużego zaangażowania ogrodniczego.

Kreatywność to podstawa

Zaaranżowanie balkonu to jedno ale kreatywne zaaranżowanie balkonu to już całkiem inna historia. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji elementów wypoczynkowych na balkon. Jeżeli chcemy i oczywiście jeżeli mamy taką możliwość finansową to warto rozważyć zakup czegoś niekonwencjonalnego. Łóżko z baldachimem? Czemu nie! Masywna kanapa wykonana z technoratanu z dodatkowo zabudowanym “sufitem” z wygodnym materacem i poduszkami sprawdzi się na dużym balkonie czy tarasie i umożliwi spędzenie  czasu, samotnie lub z drugą połówką. Na takim łóżku czytanie książki czy oglądanie filmu będzie przyjemnością, a co więcej, będzie wspaniałym elementem dekoracyjnym naszego balkonu. Jedyny minus takiego rodzaju mebli jest taki, że zabierają sporą przestrzeń i w zasadzie uniemożliwiają zaproszenie gości do spędzenia czasu na naszym balkonie. Natomiast plusem jest zdecydowanie fakt, że takie łóżko będzie świetną alternatywą dla leżaka czy hamaku.

Huśtawka na balkonie

Klasyczna lub nowoczesna ale to wszystko zależy od możliwości. Nie w każdym bloku można sobie pozwolić aby przymocować huśtawkę, która nie tylko sprawiłaby, że znów poczujemy się jak dziecko, ale byłaby ciekawym elementem aranżacji balkonu. Są jednak alternatywy. Najprostszym rozwiązaniem jest huśtawka ogrodowa, często 2-3 osobowa, z wygodną poduszką, na której można delikatnie się bujać i wypoczywać na świeżym powietrzu. Innym i zdecydowanie najbardziej ciekawym rozwiązaniem jest fotel wiszący na metalowym stelażu. Taki fotel jest bardzo często wykonany z wikliny, siedzisko pokryte jest wygodną poduszką, a sam fotel ma kształt jajka. Jest to wygodny sposób na wypoczynek, a dodatkowo delikatne huśtanie fotela uspokaja i przywołuje na myśl wspomnienie dzieciństwa. Wizualnie, fotel jest bardzo atrakcyjny, a zimą można go bez problemu wnieść do wnętrza mieszkania i korzystać z niego o każdej porze roku.

Niekonwencjonalne zestawy wypoczynkowe na balkon
Oceń ten post