Modelowanie policzków – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Zabieg powiększania policzków jest przeznaczony zwłaszcza dla tych kobiet, których policzki są zapadnięte lub płaskie. Zastosowanie kwasu hialuronowego sprawia, że stają się one bardziej uwypuklone, a co za tym idzie – wyglądają piękniej i młodziej.

 

Powiększanie policzków – dla kogo?

Zabieg powiększania policzków stosuje się zwłaszcza w przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia. Czasami zdarza się, że wykonuje się go również u osób z określonymi uwarunkowaniami genetycznymi. I choć moda na powiększanie policzków jest uwarunkowana (w wielu przypadkach) zachowaniem polskich celebrytek, to mimo to jest ona niezwykle skuteczna. Efektem zastosowania takiej formy terapii jest odmłodzenie twarzy o około 6 – 8 lat!

 

Zasady wykonywania zabiegu

Wypełnienie policzków kwasem hialuronowym jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Owszem, zdarza się, że niektóre salony urody wykorzystują do tego celu alternatywne środki chemiczne, ale niestety są one znacznie mniej bezpieczne. Dlaczego? Ponieważ jedynie kwas hialuronowy całkowicie rozpuszcza się wewnątrz struktury skóry. I choć z biegiem czasu zostaje on całkowicie wchłonięty, to jednak efekt jego zastosowania utrzymuje się przez około 1.5 roku, a nawet dłużej.

 

Jak przebiega zabieg?

Zabieg modelowania policzków trwa około 10 minut, aczkolwiek pełny efekt jego zastosowania widać dopiero po około miesiącu. Proces zabiegowy rozpoczyna się od wykonania iniekcji (między okiem a uchem) i wprowadzenia kaniuli. Jej zaokrąglony kształt sprawia, że naczynia krwionośne znajdujące się pod skórą nie ulegają uszkodzeniu. Po zakończeniu zabiegu należy przez około 2 tygodnie unikać nadmiernego ochłodzenia lub nagrzania (naświetlenia) skóry. W tym czasie nie należy też korzystać z sauny i solarium!

 

Podsumowanie

Nowoczesna medycyna estetyczna stale rozszerza swoje możliwości. Jedną z nich jest potencjał kwasu hialuronowego w procesie modelowania twarzy. Zaletą jego stosowania – oprócz oczywistych korzyści plastycznych – jest pobudzenie firoblastów do tworzenia nowego kolagenu.