Mieszkanie na pilot

Nowoczesne technologie z roku na rok coraz to intensywniej się rozwijają, a sztuczna inteligencja odgrywa coraz to większą rolę na rynku nieruchomości, w domach i mieszkaniach. Już teraz inteligentne maszyny mogą wyręczać nas w wykonywaniu nawet bardzo wymagających czynności. Kto by pomyślał jeszcze pare lat temu, że ogrzewanie domu i temperaturę w każdym, nawet najmniejszym pomieszczeniu da się ustawić przypomocy aplikacji na telefonie? Teraz to możliwe!

Technologie ułatwiają życie

Nie tylko kontrolowanie temparatury może być w zasięgu ręki i być możliwe przy pomocy aplikacji zainstalowanej na telefonie.  Przy pomocy odpowiedniej aplikacji, bądź kilku różnych, dedykowanych konkretnym urządzeniom systemow do zarządzania domem, mamy możliwość sterowania oświetleniem, nie tylko włączaniem i wyłączeniem ale również natężeniem światła. Ponadto na aplikacji można również sprawdzić zamknięciedrzwi, czy sa dobrze zamknięte na klucz/zatrzask, czy może nieopatrznie zostawiliśmy je otwarte i trzeba je zamknąć. Co więcej, nowoczesne urządzenia i aplikacje, mogą nawet przy pomocy określonych funkcji, wpuścić znajomych do domu wtedy gdy my sami jesteśmy w podróży, a nie zostawiliśmy im kluczy czy kodu do drzwi.

Użyteczność na najwyższym poziomie

Technologie mają pomagać w codziennym życiu ale również sprawiać, że nawet małe mieszkanie może pomieścić wiele i co więcej, nie wyglądać na zagracone. Ukryte w ścianach sprzęty, które przy pomocy aplikacji wysuną się ze ściany lub z sufitujak telewizor czy sprzęt grający, zrobią wrażenie na gościach podczas wysuwania się, a co więcej zabudowana ścianka zakryje brzydko wyglądające kable.

Jeżeli już decydujemy się na wykorzystanie zaawansowanych technologii w swoim domu, to bardzo ważną kwestią jest podjęcie tej decyzji stosunkowo szybko, już na wstępie projektu zagospodarowania przestrzennego. Im później taką decyzję podejmiemy, tym więcej pracy i kosztów trzeba będzie ponieść, wtedy gdy zmiany będą duże i część rzeczy zniszczy się podczas podłączania instalacji eketrycznych czy zabudowy konkretnych urządzeń.  Interaktywny dom to bardzo ciekawa inwestycja, która ułatwia życie i sprawia, że właściciel czuje się w takim domu nieco bardziej luksusowo. Technologie, o których zostało wspomniane powyżej nie należą do rzeczy najtaszych, ale jeżeli wybór padnie na te właściwe, toz całą pewnością będzie to dobra inwestycja na lata. Aplikacje do sterowania można bardzo łatwo pobrać ze sklepu google czy app store i swobodnie używać na prawie każdym nowoczesnym smartfonie.

Mieszkanie na pilot
5 (100%) 1 vote