Krzesła do jadalni – jakie wybrać

Na zakup krzeseł do jadalni warto poświęcić nieco czasu. W końcu wybieramy meble, które będą nam służyły właściwie codziennie często przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Ponadto będą z nich korzystać prawdopodobnie także nasi goście, zatem warto by były one zarówno wygodne, jak i po prostu ładne. Ważna jest także solidność ich wykonania, aby faktycznie mogły nam długo służyć.

 

Nie tylko wygląd

 

Rzecz jasna istotne jest, by wybrane krzesła wpisywały się w odpowiedni styl, jednak to komfort użytkowania jest tutaj najważniejszy. Jest to tym bardziej zasadne, że estetyczne meble dość łatwo jest znaleźć wśród szerokiej oferty rynkowej, natomiast by znaleźć wygodę i dobrą jakość, trzeba nieraz nieźle się naszukać.

 

Czego zatem powinniśmy szukać, jeśli chcemy znaleźć idealne krzesła do jadalni? To, co się tutaj liczy to wysoka jakość materiałów, wytrzymałość, ergonomia i wygoda. W przypadku krzeseł do jadalni należy zwrócić uwagę przede wszystkim na cechy takie jak wysokość siedziska, jego głębokość oraz oparcie.

 

Jak wybrać? Po prostu usiąść

 

Idealne krzesło to takie, na którym się nam wygodnie siedzi. Często jednak trudno od razu ocenić, czy dany mebel będzie odpowiedni, czy nie. Dlatego też warto zwrócić uwagę na wspomniane wcześniej elementy. Zacznijmy od wysokości siedziska – najlepsza wysokość to taka, gdy podczas siedzenia kolana są zgięte pod kątem prostym, a nasze stopu swobodnie opierają się na podłodze. Dzięki temu dolna część naszego ciała opiera się na stopach, a nie na udach – przy zbyt wysokim siedzisku – czy biodrach – przy siedzisku zbyt niskim.

 

Podobnie rzecz ma się z głębokością siedziska – zbyt płytkie lub zbyt głębokie może skutkować m.in. bólem pleców. By tego uniknąć należy wybrać takie krzesła, gdzie z przodu poza siedziskiem wystaje około 1/3 długości uda. Taka głębokość siedziska gwarantuje komfort użytkowania.

 

Kolejną istotną kwestią jest oparcie. Idealne pozwala na zachowanie neutralnej pozycji kręgosłupa podczas siedzenia. Większego wpływu nie ma tutaj materiał, jakim wykończono oparcie – liczy się przede wszystkim jego odpowiednie wyprofilowanie. Choć obicie krzeseł to kwestia drugorzędna, warto zadbać, by było wykonane z wytrzymałego i plamoodpornego materiału – może to być np. drewno lub skóra.

 

Wśród ofert producentów mebli nie brak pięknych krzeseł do jadalni. Jednakże to nie wygląd tego typu mebli ma największe znaczenie. Podstawowym argumentem za kupieniem danego krzesła jest komfort korzystania z nich. Przed zakupem należy zatem dokładnie obejrzeć wybrane meble i usiąść na nich, by mieć pewność, że jak najlepiej będą pełniły swoją funkcję.

Krzesła do jadalni – jakie wybrać
Oceń ten post