Komfortowe biurko do domu – gdzie kupić

Zakup biurka do domu powinien być przemyślaną decyzję szczególnie, jeśli pracujemy w domu lub wybieramy mebel dla dziecka. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim na komfort korzystania z niego. Biurko będzie nam bowiem służyło przez dłuższy czas, zatem trzeba wybrać dobrze.

Gdzie kupić dobre biurko?

Obecnie oferta biurek jest bardzo szeroka. W celu zakupu można udać się do typowego sklepu meblowego, skorzystać z oferty internetowego sklepu meblowego – choć tutaj lepiej niejako “przymierzyć” się do biurka przed jego zakupem, a zatem górą są raczej sklepy stacjonarne. Można także zlecić wykonanie biurka dobremu stolarzowi, ale trzeba mieć wtedy dokładnie sprecyzowane wymiary i kształt interesującego nas mebla.

Bogaty asortyment biurek sprawia, że właściwie niewielkie znaczenie ma, w którym sklepie je kupimy – każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Warto oczywiście zwrócić uwagę na ofertę najbardziej znanych i doświadczonych firm, by mieć pewność, że otrzymujemy produkt wysokiej jakości. Jednakże w ostatecznym rozrachunku nie ma większego znaczenia gdzie kupiliśmy biurko, ale to czy jest ono wygodne w użytkowaniu.

Jakie biurko wybrać?

Rodzaj kupowanego przez nas biurka zależy w dużym stopniu od naszych preferencji odnośnie jego wyglądu, przeznaczenia biurka czy miejsca, w którym chcemy je postawić. Inne bowiem biurko wybierzemy do ustawienia w narożniku pokoju, inne zaś, gdy mamy mało miejsca – wtedy możemy zdecydować się np. na biurko chowane.

Jeśli na naszym biurku stał będzie komputer stacjonarny warto zwrócić uwagę na wysuwaną szufladę pod klawiaturę – musi być ona umieszczona co najmniej 10 cm niżej niż górny blat biurka. Co ważne osoba pisząca na klawiaturze powinna swobodnie opierać dłonie na wysuwanym blacie, a przedramiona powinny znajdować się względem ciała pod kątem prostym – dzięki temu nawet dłuższa praca nie powinna nadwyrężać mięśni rąk.

Istotne są także wymiary biurka. Szerokość pojedynczego biurka to od 80 do 90 cm, a długość to od 120 do 160 cm. Wysokość natomiast należy dopasować indywidualnie w zależności od wzrostu. Nasze nogi powinny swobodnie mieścić się pod biurkiem, a stopy opierać się na podłodze lub na podnóżku. Minimalna przestrzeń pod biurkiem przeznaczona dla nóg to 70 cm szerokości i 60 cm głębokości.

Na rynku nie brak najróżniejszych typów biurek, które można dopasować właściwie do każdego wnętrza. Ważne jest jednak, by podczas zakupu dobrze przyjrzeć się jego wymiarom i jakości wykonania. Chcemy bowiem, by biurko służyło nam przez dłuższy czas, a przy tym pozwalało na komfortowe użytkowanie. Wystarczy uważnie mu się przyjrzeć, aby wybrać najlepsze i najwygodniejsze dla nas.

Komfortowe biurko do domu – gdzie kupić
Oceń ten post