Jak zdrowo schudnąć?

Walka ze zbędnymi kilogramami może się okazać banalnie prosta, jeśli tylko właściwie się do niej podejdzie. A jak to zrobić? Jak raz na zawsze zakończyć wojnę ze swoją nadwagą? Trzeba połączyć cztery elementy – zdrową dietę, ćwiczenia fizyczne, suplementację oraz… motywację!

 

Bez pierwszego elementu nie ma co liczyć na dobre efekty. Zdrowe odżywianie bez dwóch zdań jest najważniejsze. Osoba, która każdego dnia będzie wylewać z siebie siódme poty na siłowni, zupełnie nic nie osiągnie, jeżeli jej dieta wciąż będzie pełna tłuszczu, kalorii i cukru. Nawyki trzeba zatem zmienić. Z diety powinny zniknąć produkty wysokokaloryczne i mało odżywcze, czyli m.in. chipsy, krakersy, cukierki, batoniki, fast-foody i smażone mięsa. Należy je zastąpić warzywami, owocami, rybami, gotowanym mięsem, kaszami i pełnoziarnistym pieczywem. To pierwszy krok do nowej sylwetki.

 

Można schudnąć bez ćwiczeń fizycznych, ale dieta połączona z ruchem daje znacznie szybsze efekty. Wbrew pozorom taka aktywność jest dodatkowo sposobem na uprzyjemnienie sobie żmudnego odchudzania. Naukowcy w swoich badaniach potwierdzili bowiem coś wręcz niemożliwego – okazało się, że osoby, które codziennie intensywnie ćwiczyły przez przynajmniej godzinę, miały mniejszy apetyt i rzadziej sięgały po niezdrowe przekąski. Każdy sport jest też dla organizmu solidnym wydatkiem energetycznym. Nawet zwykły spacer potrafi spalić już kilkaset kalorii!

 

Trzeci aspekt – suplementy. Niby nie niezbędne, ale jednak bardzo przydatne. Warto zwrócić uwagę w szczególności na te, które mają ułatwiać gubienie kilogramów. W ich składzie pojawia się szereg korzystnych związków, które potrafią przyspieszać metabolizm, dodawać energii, a także spowalniać odkładanie się tkanki tłuszczowej. Suplementacja naturalnie łączy się z czwartym elementem odchudzania, czyli motywacją. Jeżeli bowiem ktoś wyda więcej pieniędzy na różne środki farmakologiczne, na pewno będzie chciał coś na nich zyskać, czyli będzie trzymać się diety i swoich planów ćwiczeniowych. Waga błyskawicznie zacznie wtedy spadać. Odchudzanie nie jest więc niczym skomplikowanym.