Garderoba w małym mieszkaniu

Czy warto pomimo małego metrażu inwestować w garderobę? Czy może jednak lepszym rozwiązaniem będzie rozmieszczenie szaf w każdym pomieszczeniu, które będą integralną częścią każdego z nich? Pytań podczas tak trudnego wyboru, pada wiele, dlatego warto taką decyzję dobrze przemyśleć, by nie żałować decyzji i poniesionych kosztów.

Brak garderoby w moim mieszkaniu

Małe mieszkania mają to do siebie, że bardzo często nie mają wydzielonej przestrzeni na garderobę. Rodzi się wtedy pytanie, czy wydzielać na własną rękę taką przestrzeń, która tak na prawdę, może nie być niezbędna. Dawniej nikt nie miał garderoby, bądź też zdarzało się w to w nielicznych przypadkach, natomiast teraz bardzo często ludzie chcieliby posiadać w swoim mieszkaniu garderobę i jest to coraz częściej uznawane za standard. Garderoba z całą pewnością pomaga w utrzymaniu czystości w innych pomieszczeniach, ponadto umożliwia trzymanie tam również butów, torebek, pasków czy innych akcesoriów. W takiej przestrzeni można również bardzo łatwo wydzielić miejsce na wieszaki, na których zawisną płaszcze, często długie i zajmujące dużo miejsca. Co jednak zrobić gdy w mieszkaniu nie da się wydzielić niezależnego mieszkania, a deweloper nie uwzględnił garderoby jako przestrzeni niezbędnej w mieszkaniu? Warto zastanowić się w jaki sposób najlepiej wykorzystać każdą przestrzeń. Niekiedy szafy z otwieranymi na boki drzwiami mogą nie tylko zajmować dużo niepotrzebnego miejsca, ale również blokować przejście pomiędzy pomieszczeniami.

Szafa na zamówienie

W przypadku niedużych mieszkań, ale nie tylko, warto zainwestować w szafę robioną na zamówienie, która będzie zabudową całości lub części ściany. Taka szafa będzie pokrywała całą powierzchnię od podłogi po sam sufit, będzie pojemna i wygodna w użytkowaniu. Projektując szafę wnękową najczęstrzym rodzajem drzwi są blaty przesuwane po szynach na boki. Takie drzwi nie będą zajmowały dodatkowego miejsca, będą wygodne a co więcej, na ich frontowej części będzie można umieścić dodatkowe lustro, które nie tylko powiększy optycznie pomieszczenie, ale również umożliwi łatwe przymierzanie ubrań i podjęcie decyzji o tym w czym danego dnia wyjdziemy z domu.

Brak garderoby w mieszkaniu, przy odpowiednim podejściu właściciela, to nie problem. Szafy z drzwiami przesuwanymi zapewniają komfort użytkowania, a także dadzą dużo miejsca na przechowywanie nie tylko ubrań, ale również butów i dodatków. Co więcej, szafa na zamówienie może być idealna dla wszystkich tych, którzy sami chcą zdecydować o tym, czy potrzebują więcej półek w szafie, czy może wieszaki w szafie będą dla właściciela bardziej użyteczne.

Garderoba w małym mieszkaniu
5 (100%) 1 vote