Drewno- uniwersalny element dekoracyjny

Drewno to piękny surowiec, który w zależności od gatunku dostępny jest w różnych odcieniach brązu, dzięki czemu, można wykorzystywać drewno na wiele sposobów i w wielu aranżacjach wnętrz. Wnętrze, w którym wykorzystane jest drewno, sprawia wrażenie nie tylko bardziej przytulnego, ale również cieplejszego. Drewniana podłoga czy drewniane meble to elementy, które w mieszkaniu są dosyć dobrze widoczne i grają w nim pierwsze skrzypce. Niestety, drewno nie jest surowcem tanim, dlatego co zrobić, jeżeli finansowo nie możemy sobie pozwolić na tak dużo drewnianych elementów w domu czy mieszkaniu?

Postaw na dekoracje

Elementy dekoracyjne wnętrz, to bardzo ważne przedmioty, które dopełniają aranżowane wnętrze. Drewniane latarnie czy lampiony, drewniany blat stołu w jadalni czy drewniane blaty, którymi pokryte są meble kuchenne to świetne rozwiązania ocieplające wizerunek domu czy mieszkania oraz dodające naturalności. Ponadto, takie elementy są dużo tańsze niż drewniany parkiet czy drewniane meble. Ponadto, jeżeli marzy nam się drewniana podłoga w całym domu, to śmiało można wybrać panele, które drewno imitują. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wzorów, które idealnie odwzorowują naturalny wygląd drewna. Dodatkowo świetnym rozwiązaniem na przykład do łazienki czy kuchni będą płytki, które imitują drewno. Takie płytki będą łatwe w utrzymaniu oraz trwale, a koszt będzie dużo tańczy i nadszarpnie zbytnio naszego portfela.

Drewniane dodatki do mieszkania

Drewno w mieszkaniu może być zastosowane nawet w niewielkim stopniu, a i tak doda uroku, nawet chłodnym i kolorystycznie stonowanym mieszkaniom. Drewniane doniczki, lampiony, drewniana miska na owoce czy drewniana taca to tylko drobne elementy, ale jeżeli zostaną zestawione ze sobą w odpowiedni sposób i będą miały taki sam odcień drewna, to wtedy mieszkanie wyposażone w takie elementy będzie prezentować się nie tylko pięknie, ale również bardziej naturalnie. Drewniane świeczniki, podkładki pod kubki, drewniany obraz czy krzesła zbliżą domowników do natury, wprowadzą elementy ekologiczne, a co więcej, przedmioty wykonane z drewna będą trwałe i będą służyć przez wiele, wiele lat.

Aby mieszkanie czy dom sprawiały wrażenie przytulnych, wcale nie muszą być wyposażone w elementy drewniane począwszy od podłogi,  a skończywszy na drobnych elementach dekoracyjnych. Niekiedy elementy wykonane z materiałów imitujących drewno zapewnią nie tylko podobną trwałość, ale również identyczny efekt. Ponadto gra detalami również sprawi, że mieszkanie czy dom będą wyglądać naturalnie, ciepło i przytulnie, bez wydawania mnóstwa pieniędzy.

Drewno- uniwersalny element dekoracyjny
5 (100%) 1 vote