Drewno czy tańsze rozwiązania

Bardzo wiele osób, nie tylko starszych ceni sobie naturalne surowce we wnętrzu swojego domu czy mieszkania. Drewno to surowiec niezwykle pożądany jest trwały, ładnie wygląda i ma wiele cech, które sprawiają, że jest chętnie wykorzystywane podczas aranżacji wnętrz. Czy warto inwestować w drewno w mieszkaniu? A może tańsze zamienniki będą równie niefunkcjonalne i ładne?

Naturalne drewno jest najczęściej wykorzystywane jako parkiet w salonie bądź całym mieszkaniu. Rzadziej można spotkać drewniane meble, jednakże ludzie ceniący sobie tradycję i jakość ponad cenę, nie są również lekkomyślni i rzadko lubią coś zmieniać w mieszkaniu, mogą pozwolić sobie na taki zakup na lata. W kuchni, jeżeli cała zabudowa kuchenna nie jest drewniana, to trendem ostatnich miesięcy są zdecydowanie drewniane blaty na szafkach kuchennych, wyspie czy stole w salonie lub kuchni.

Drewno w łazience- tak czy nie?

Drewno w łazience może być i dobrym pomysłem i złym. Wszystko zależy od tego, czy drewniane meble, czy podłoga zostaną odpowiednio zaimpregnowane, tak aby wilgoć nie wpłynęła niekorzystnie na stan drewna. Łazienka to miejsce, w którym jest bardzo dużo wilgoci, dlatego też częściej wykorzystywanym elementem imitującym drewno, są płytki, które wyglądają jak drewniane deski. Takie płytki można umieścić zarówno na podłodze, jak i na ścianach, wygadają tak samo jak drewno, ale są odporne na ścieranie i łatwo się czyszczą.

Panele jako zamiennik

Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie szybkość wykonania, jak i cenę oraz możliwość zmiany, najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o podłogę drewnianą, będą panele. Panele z łatwością można ułożyć samemu, są łatwo dopasowywalne i jest ich olbrzymi wybór praktycznie w każdym markecie budowlanym. Ponadto panele są dużo tańsze niż drewno więc pozwolić sobie na nie może praktycznie każdy, kto wykańcza mieszkanie lub dom. Panele o odpowiednim wzorze i kolorze będą prezentować się jak prawdziwe drewno, jednakże nie jest to koniecznością. panele mogą być szare, grafitowe, czarne, a nawet białe. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej każdy może wybrać takie panele, jakie będą spełniały wymagania określonej przez właściciela stylistyki.

Drewno jest piękne, w dodatku umieszczone na podłodze dodatkowo sprawia wrażenie, że pomieszczenie jest cieplejsze i bardziej przytulne. Panele są dużo tańsze niż drewno i choć nie wynagrodzą jego właściwości, to przypadku zmiany wystroju wnętrza wymiana paneli jest znacznie łatwiejsza i nie wiąże się z dużymi stratami materialnymi.

Drewno czy tańsze rozwiązania
5 (100%) 1 vote