Dobrze dobrane łóżko to komfortowy wypoczynek

Ciało człowieka najlepiej regeneruje się i odpoczywa podczas snu. Aby regeneracja była satysfakcjonująca, ważne jest aby zadbać o odpowiednie miejsce do spania. Oczywiście to łóżko jest najważniejsze, a raczej materac na którym śpimy, jednakże jest jeszcze kilka istotnych elementów w aranżacji wnętrz, które wpływają na jakość snu i wypoczynku człowieka. Jak zaaranżować przestrzeń do spania, by być wyspanym i pełnym sił?

Łóżko czy sofa?

Wydzielona przestrzeń do spania ma istotny wpływ na jakość snu. Jeżeli miejsce do spania to sofa, która na co dzień pełni funkcję wypoczynkową w salonie, a w nocy jest rozkładana by umożliwić wygodny sen, to nie uda nam się wypocząć w satysfakcjonujący sposób, jak na przykład w specjalnie do tego przygotowanej przestrzeni. Jeżeli nie ma jednak innej możliwości, to należy zadbać o to, aby wybrana sofa, była po prostu wygodna. Natomiast jeśli metraż mieszkania pozwala na wydzielenie niezależnej sypialni, warto wybierać łóżka na stelażu, drewnianym lub metalowym, wszystko zależy od aranżacji pomieszczenia, ale takie do którego będziemy mogli dobrać  odpowiedni dla nas materac. Sprężynowy, piankowy czy wodny- w zasadzie jedynym czynnikiem decydującym będą indywidualne preferencje każdego, kto decyduje się na zakup materaca do swojego łóżka. Podczas zakupu materaca warto go wypróbować, położyć się na nim, sprawdzić parametry, grubość. Po takich testach chociaż w małym stopniu będziemy wiedzieć, czy konkretny model jest dla nas odpowiedni.

Sypialnia

Oczywiście łóżko jest bardzo ważne, jednak cała przestrzeń sypialniana również ma istotny wpływ na komfort snu. Spokojne, stonowane kolory, proste, nie krzykliwe elementy dekoracyjne czy przyjemny zapach świec oraz rośliny mogą wpłynąć na jakość snu. Ponadto, przesycona dodatkami przestrzeń oraz dużo urządzeń elektrycznych może wywołać uczucie przytłoczenia i negatywne emocje tuż przed pójściem spać. Warto w sypialni zastosować zieloną farbę na ścianach lub wyposażyć sypialnię w zielone dodatki, gdyż kolor zielony uspokaja i pomoże się wyciszyć i zregenerować.

Aranżacja wnętrz, nie ważne czy sypialni, łazienki lub salonu, to proces, w który warto zaangażować projektanta wnętrz. taka osoba doskonale wie, jak zaprojektować wnętrze, jakich dodatków użyć i jakie meble zastosować, by właściciel poczuł się w takim domu czy mieszkaniu wygodnie i z zadowoleniem spędzał w nim każdą wolną chwilę. Sen w życiu człowieka jest niezwykle ważny, dlatego tym bardziej pomoc projektanta może okazać się kluczowa, by sypialnia była nie tylko ładna, ale spełniała swoją podstawową funkcję, funkcję wypoczynkowo-regeneracyjną.

Dobrze dobrane łóżko to komfortowy wypoczynek
Oceń ten post