Dekoracje w domu- zbędny wydatek czy podkreślenie atutów wnętrza?

Coraz częściej mówi się, że gra detalem to właściwy zabieg w aranżacjach wnętrz. Niekiedy z pozoru bardzo proste pomieszczenia, wyposażone jedynie w drobne elementy dekoracyjne sprawią, że pomieszczenie nabierze nie tylko koloru ale również dodatkowego sznytu. Ponadto zastosowanie klasycznego wystroju wnętrz, a uzupełnienie go jedynie drobnymi elementami pozwoli na często zmianę aranżacji, przy zastosowaniu nie wielu przedmiotów i przy niskim nakładzie pieniężnym.

Dekoracje, jak je stosować?

W zasadzie wszystko zależy od tego, czy bardziej zależy nam na grze kolorem, wzorem czy surowcem. Jeżeli chodzi o kolory, to na przykład we wnętrzach, w których dominuje biel i czerń warto zastosować poduszki na sofie w soczystym, pomarańczowym kolorze. Do tego na przykład podkładki na stół czy pod kubki w jadalni. Świetnym rozwiązaniem jest również zakup zastawy stołowej w ciekawym odcieniu, jednakże zastawa stołowa to coś czego nie zmienia się często, dlatego jeżeli chcemy by służyła nam przez lata, warto wybrać tę klasyczną, białą. Gdzie zastosować kolor w mieszkaniu? Na przykład można zakupić kolorowe doniczki czy wazon do salonu. Jeżeli chodzi o łazienkę, to świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kolorowych naczyń łazienkowych jak mydelniczka czy kubek na szczoteczki do zębów.

Wzornictwo w mieszkaniu

Trendem ostatnich lat i miesięcy jest wykorzystanie geometrii w mieszkaniu. Geometryczne lampy sufitowe czy podłogowe, lampki nocne, geometryczny wzór na dywanie w salonie czy zasłony w heksagonalne pasy, to tylko nieliczne elementy, w których geometryczne wzory odgrywają ważną rolę. Wprowadzenie wzornictwa do mieszkania wprowadzi element szaleństwa i sprawi, że mieszkanie nabierze ciekawego wyglądu. Oczywiście nie tylko geometryczne wzory mogą zostać wykorzystane w mieszkaniu. Bardzo ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie tradycyjnych, góralskich wzorów ludowych w mieszkaniu czy domu. Zasłony czy poszewki na poduszki pokryte parzenicami ( góralskimi wzorami) sprawią, że mieszkanie nabierze swojskiego, domowego klimatu, a w przypadku gdy takie wzornictwo nam się znudzi, wystarczy wymienić dodatki do mieszkania i całkowicie odmienić jego klimat.

W dekoracji wnętrz można również wykorzystać kamień, drewno czy marmur, które stworzą wspaniałą dekorację w domu czy mieszkaniu. Oczywiście, wymienione elementy mogą być zastosowane jako dodatki, ale na przykład warto zastanowić się czy stosując kamień, nie chcielibyśmy stworzyć ściany w salonie, która będzie pokryta kamieniem. Ściany z kamienia są bardo popularne, a naturalność kamienia sprawia, że mieszkanie zbliży domowników do przyrody, wprawi w harmonię i błogi stan.

Dekoracje w domu- zbędny wydatek czy podkreślenie atutów wnętrza?
Oceń ten post