Czystość wewnątrz swojej kabiny – dezynfekcja

Dezynfekcja kabiny wewnątrz, której samochód prowadzony jest przez danego kierowcę jest bardzo ważna. Obecnie gdzie pełno jest zarazków, w klimatyzacji może znajdować się grzyb nie zachęca nowe osoby do przejmowania samochodu i wchodzenia za jego ster. Dodatkowo podczas napraw samochodów mechanicy podczas tego procesu również mogą nabrudzić w środku różnego rodzaju substancjami pomocniczymi w naprawie. Dezynfekcja może okazać się idealnym wyjściem w momencie chęci sprzedaży swojego samochodu ciężarowego, bądź powrotu go z wynajmu długoterminowego od innego przedsiębiorcy. W ten sposób pewność czystości i ładu będzie zachowana.

Jak działa proces dezynfekcji kabiny ciężarówki?

Grupa DBK posiada w swojej ofercie taką usługę. Cały proces jest przeprowadzany z dbałością o każdy szczegół kabiny sprawiając, że zarazki będą eliminowane błyskawicznie. Dezynfekcja składa się z aż pięciu etapów w którym każdy element jest indywidualnie czyszczony. Dezynfekcja jest wykonywana na wolnej przestrzeni powietrznej, a preparaty wykorzystywane do tego procesu posiadają wszystkie zezwolenia i wymogi jakie stawia się odpowiedniej jakości środkom dezynfekującym. Zapewniają one właściwości grzybobójce, a także wirusobójcze jednak są bezpieczne dla jakości wnętrza kabiny. Nie należy się obawiać o to, że skóra straci swój blask bądź panel sterowania ulegnie odbarwieniom – wszystko jest idealnie dobrane z myślą o samochodzie ciężarowym. Proces składa się z pięciu etapów do których zaliczyć można:

-Dezynfekcja kluczyków – odkażanie kluczyków; czyli wszystko zaczyna się od początkowego etapu odpalania samochodu.

– Wietrzenie i dezynfekcja zewnętrzna. Odkażenie klamki samochodu i wszystkich punktów jakie mogły być dotykane przez kierowców. Dodatkowo pojazd przed tym jak pracownik obsługi zajmie się jego czyszczeniem jest wietrzony.

Dezynfekcja wewnętrzna kabiny – Przed tym jak pracownik wsiądzie do kabiny rozkłada pokrowiec ochronny na siedzenie a następnie bierze się za czyszczenie wszystkich elementów, które zostają użytkowane. Do najważniejszych zaliczamy kierownice, drążek od zmiany biegów, podłokietniki, tapicerkę czy manetki.

 

Końcowy etap

Zostają już ostatnie szlify:

-Dezynfekcja kabiny pojazdu przez pracownika w kombinezonie ochronnym poprzez środki aplikowane po ciśnieniem pokrywające całą powierzchnię kabiny. Później należy odczekać 10 minut i następuje założenie folii ochronnej. Samochód może przejechać do przeprowadzenia prac serwisowych i ewentualnych napraw

-Cały proces po zakończeniu przeprowadzany jest ponownie aby zapewnić bezpieczeństwo każdego klienta