Czym jest gąbka florystyczna?

Słysząc słowo gąbka, wyobrażamy sobie zupełnie zwyczajną gąbkę. Tymczasem gąbka florystyczna to bardzo ciekawy przedmiot. To bardzo kruchy materiał, którego używa się w branży florystycznej. Na tym tworzywie możemy układać wszelakie kompozycje kwiatowe czy łodygi. Lekki materiał, doskonale współpracujący podczas układania bukietu, przyda się w każdej kwiaciarni. Istnieje opcja dostosowania gąbki florystycznej do naszych potrzeb. Wystarczy tylko nieco ją przyciąć nożem.

Gąbka florystyczna do codziennych prac

  Wyróżnić można dwa rodzaje gąbki florystycznej. Są gąbki florystyczne suche oraz mokre. Suchą gąbkę użyjemy przy kwiatach suszonych czy sztucznych. Nie można jej moczyć, zatem warto o tym pamiętać. Zwykle znajdziemy ją w odcieniach brązu czy zieleni. Pyłki z gąbki bywają szkodliwe, dlatego dobrze jest chronić nasze oczy podczas pracy z tą gąbką.

  Gąbka florystyczna mokra nadaje się do żywych, świeżych kwiatów. To bardzo delikatny materiał, dlatego podczas pracy trzeba uważać, aby się za bardzo nie skruszyła. Ta gąbka chłonie doskonale wodę i może ją w sobie zatrzymać przez naprawdę długi czas. Zazwyczaj jest dostępna w kolorze zielonym. Dzięki takiej gąbce nasze kwiaty będą się dobrze miały podczas tworzenia bukietu. Pozostaną żywe i będą mieć stały dostęp do wody. Istnieją różne rodzaje gąbek florystycznych mokre, które pozwalają na stworzenie bardziej wyrafinowanych kompozycji.

   Gąbki florystyczne to niezwykle pomocne narzędzie w tworzeniu pięknych, efektownych bukietów. Ułatwia pracę i pozwala osiągnąć wymarzony efekt. Zdecydowanie warto przetestować gąbkę florystyczną samemu.