Czym cechują się kryptowaluty?

Kryptowaluty są dla jednych fantastycznym źródłem powiększenia swojego portfela i sposobem na łatwe przeprowadzanie anonimowych transakcji, a dla innych niepotrzebnym wynalazkiem. Forma wprowadzenia kryptowalut jest nadal dość kontrowersyjna – choć powstała lata temu, bo w 2009 roku. Co ciekawe nikt nie wie, kto ją dokładnie stworzył, a żadna osoba się do tego nie przyznaje. Waluta ta jest niesamowicie chroniona, gdyż żaden rząd na świecie nie może na nią wpłynąć czy opodatkować – banki nie mają do niej dostępu.

 

Czym cechują się kryptowaluty?

Kryptowaluty to przede wszystkich bardzo szybki sposób na wykonywanie transakcji. W przeciągu sekund mogą się one przejść z jednego konta na drugi. Bardzo dużym atutem jest tutaj anonimowość – każdy adresat ma swój 34-cyfrowy kod, którym się posługuje.

 

Jednak kryptowaluty nie zasłynęły najbardziej z wykonywania płatności, ale z sposobu na powiększenie swojego majątku. Traderzy i inwestorzy zauważyli, że waluta ta posiada dość spore wahania – co zaciekawiło ich do inwestowania w nią. Żyłka poszerzenia swojego majątku i horyzontów do inwestowania była dla nich bardzo intrygująca. Jednak kryptowaluty z bitcoinem na czele poprzez swoje właściwości stały się ciężkim orzechem do zgryzienia dla wielu traderów. Bowiem korzystają oni podczas inwestowania z swoich doświadczeń, analizy makroekonomii danego kraju czy też zachowania się danych akcji w przestrzeni czasu. Tutaj, z analiz fundamentalnych zostało im nic.. Jedyne czym mogą się posługiwać to analiza techniczna oparta na zmianach kursów widocznych na skomplikowanych wykresach. Kryptowaluty na przestrzeni czasu potrafiły naprawdę naprzykrzyć życia inwestorom – często odnotowywali oni gwałtowne skoki czy spadki swojej kryptowaluty do których nie mogli dojść.

 

Całe funkcjonowanie i bezpieczeństwo waluty internetowej opiera się o skomplikowane matematyczne wyliczenia kraptograficzne. Z czasem inwestorów waluty internetowej przybywa. Przykładowo 1 bitcoin obecnie jest wart około 210 tysięcy złotych. Obecnie wiele organizacji rządowych zmaga się z problemem bitcoinów chcąc niejako zamknąć to internetowe przekazywanie pieniędzy. Jak się stanie – trudno powiedzieć.

 

Podsumowanie

Świat ciągle zmierza w różnych kierunkach szukając alternatywnych rozwiązań na dosłownie wszystko. Trudno jest to zatrzymać.. Inwestowanie w kryptowaluty stało się dla wielu osób nawet sposobem na życie, a wielu z nich ustawiło się do jego końca, bo w 2018 roku 1 bitcoin opiewał o zawrotne kwoty, których wiele osób nawet nie może sobie wyobrazić.