Aranżacja ogrodu

Decydując się na zakup czy budowę domu, trzeba mieć na uwadze fakt, że dookoła domu zawsze znajdzie się mniejszy lub większy kawałek przestrzeni do zagospodarowania. Aranżację ogrodu warto bardzo dokładnie przemyśleć, ponieważ ładna wizualnie przestrzeń z meblami ogrodowymi, może być idealnym miejscem do wypoczynku latem. Ogród może być zaaranżowany na wiele sposobów, w różnym stylu i wszystko tak na prawdę zależy od wyobraźni i możliwości finansowych właściciela. Bardzo często, zważywszy na fakt że budowa czy zakup domu to ogromna inwestycja, kwestia aranżacji ogrodu początkowo jest pomijana. Warto jak najszybciej jednak pomyśleć jakie rośliny zastosować i jak je rozmieścić, by przestrzeń dookoła domu wyglądała ładnie i była użyteczna.

Meble ogrodowe

Spotkania z najbliższymi, szczególnie latem, warto organizować w ogrodzie. ładna pogoda sprzyja długim, wieczornym rozmowom, ponadto grill w ogrodzie to zawsze dobry pomysł na organizację imprezy okolicznościowej. Warto dobrze rozważyć zakup mebli ogrodowych. Te wykonane z techno ratanu sprawdzą się idealnie, ponieważ są nie tylko wygodne, również  trwałe. Ponadto, pięknie się prezentują w zestawieniu z zielenią trawy i roślin ogrodowych. Oczywiście meble  ogrodowe mogą być również wykonane z drewna, metalu czy z plastiku. Ciekawym rozwiązaniem jest również zbudowanie drewnianej altany z zadaszeniem, która pozwoli na kontynuację każdego spotkania w ogrodzie pomimo niespodziewanych opadów deszczu. Ważnym elementem wyposażenia ogrodu będzie stolik ogrodowy, na którym z łatwością położymy przekąski czy napoje. Równie ważny będzie grill, na którym przygotujemy wspaniałe letnie smakołyki, grillowane kiełbaski, ryby  czy wegeteriańskie szaszłyki. Grill może być albo murowany, przypominający wyglądem kominek, bądź też zwykły mobilny grill, który można łatwo umyć i schować w piwnicy do kolejnego ogrodowego grillowania.

Oświetlenie ogrodowe

Spotkania w ogrodzie bardzo często trwają nawet mimo zapadnięcia zmroku. Aby spotkanie było udane, warto zadbać o oświetlenie. Oczywiście oświetlenie ogrodowe powinno być subtelne, dawać ciepłe światło, ale takie, który stworzy nastrój ale nie będzie raziło przebywających w ogrodzie osób. Drewniane lampiony ze świeczkami nieregularnie rozstawione dookoła, bądź też papierowe kule z diodami led stworzą wspaniały klimat i nastrój w ogrodzie. Ponadto, bardzo ciekawy rozwiązaniem jeżeli chodzi o oświetlenie są donice led na rośliny, które dają ładne i jasne ale nie rażące po oczach światło. Donica będzie funkcjonalna, a dodatkowo zapewni oświetlenie w nocy.

Aranżacja ogrodu
Oceń ten post