Aranżacja balkonu

Każdy, kto posiada balkon w swoim domu czy mieszkaniu wie, że jest bardzo wdzięczne miejsce do zagospodarowania dodatkowej przestrzeni użytkowej. Balkon, niezależnie od tego, czy jest mały, czy duży, szczególnie w lecie sprawi wiele przyjemności właścicielowi i współlokatorom, gdyż przebywanie na nim, w dodatku po całym dniu spędzonym w pracy w zamkniętych pomieszczeniach, pozwoli powdychać świeże powietrze w zasadzie bez wychodzenia z domu.

Meble balkonowe

Meble na balkonie są istotne, aby wypoczynek był wygodny i przynosił satysfakcję. Oczywiście przy małym balkonie nie możemy pozwolić sobie na wiele, ale nawet dwa nie zbyt masywne fotele z małym stoliczkiem będą idealne, by napić się zimnej lemoniady w zaciszu swojego balkonu. Jeżeli nie mamy miejsca, by pomiędzy fotelami pojawił się stolik, wtedy możemy zastosować blat przytwierdzonymi na specjalnych uchwytach do ściany. Takie uchwyty z zawiasami sprawią, że stolik będzie można łatwo złożyć prostopadle do ściany, umożliwiając rozłożenie suszarki z praniem. W przypadku, gdy balkon, który chcemy zaaranżować jest większy bądź też mamy nie balkon, a taras, wtedy w zasadzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i możliwości finansowe właściciela. Na dużym balkonie czy tarasie, szczególnie na tych nie do końca zadaszonych, warto zainwestować w meble z technoratanu. Taki surowiec jest odporny na wilgoć i mróz, dlatego będzie łatwy w przechowywaniu na zewnątrz nawet przez okres zimy. Meble z technoratanu są wygodne i ładnie się prezentują. W ofercie różnych producentów można znaleźć zarówno fotele ze stołem bądź kanapy półokrągłe i prostokątne oraz meble kwadratowe, które można różnorako konfigurować.

Roślinność na balkonie

Balkon to miejsce, które powinno wyglądać nieco jak ogród, gdyż jest to miejsce mimo wszystko na zewnątrz mieszkania czy domu. Roślinność jest ważna tak aby wypoczywająca na balkonie osoba czuła się tak jak by była blisko natury. Małe tuje doniczkowe czy fikusy to drzewka nie tylko ładne, ale również długożywotne i odporne na wiele czynników atmosferycznych. Takie drzewka przetrwają na zewnątrz burzę i nie będzie trzeba wnosić ich do domu. Ponadto w sezonie wiosenno-letnim warto zainwestować w kwiaty. Kwiaty doniczkowe będą wspaniałą alternatywą dla świeżych ciętych kwiatów, ponieważ długo żyją, pachną i prezentują się fantastycznie. Dodatkowo, odpowiednio dobrane doniczki, eleganckie i pasujące do wystroju balkonu, będą się świetnie prezentowały w połączeniu z roślinnością. Kwiaty w doniczkach to idealna dekoracja, która całkowicie wystarczy na balkonie by wyglądał pięknie i naturalnie.

Aranżacja balkonu
5 (100%) 1 vote